top of page
Writer's pictureVirginija Ros Garcia

5 klaidos, kurias dažniausiai daro besimokantieji užsienio kalbų

Momentas, kai pasakome sau, kad aš išmoksiu užsienio kalbą, yra tik ilgo kelio pradžia. Dažnai tie, kurie sau tokį tikslą išsikelia, net nesuvokia kokio jis ilgumo. Galbūt todėl taip dažnai gaunu klausimus: kaip išmokti anglų kalbą, koks geriausias būdas ir per kiek laiko aš išmoksiu.



Į vieną klausimą, per kiek laiko išmoksiu, aš jau atsakiau (atsakymą rasite čia). Liko du...

Bet ne šiandien...

O šiandien papasakosiu apie, mano manymu, pačias dažniausias klaidas (ne gramatines, nes jų gal ir daugiau), kurias darome besimokant.

Pirmoji, ne per dažniausiai pasitaikanti, bet pakankamai dažna, kad ją minėčiau. Aš ją pavadinau „griebiu per giliai“. Tai mokymasis, kai nusprendžiu, kad man reikia kalbos staigiai, čia ir dabar. Tada puolu į visus mokymus iš eilės, perku knygas, kurias tik gaunu, spausdinuosi viską, ką pamatau. Mokausi dieną ir naktį, kapstau giliai kiekvieną taisyklę – nesvarbu, ar ji to verta (nes patikėkit, ne visoms reikia kapstymo). Rezultatas – pavargstu po mėnesio, išeinu atostogų, prisėdu vis rečiau ir kitais metais jau būnu pamiršęs viską, ko išmokau.

„Griebiu per sekliai“ – tai klaida, kai manome, kad vien nusipirkti mokymus ar šiek tiek paskaityti jau yra anglų kalbos mokymasis. Darau per mažai, darau nenuosekliai, į nieką nesigilinu arba gilinuosi labai mažai. Kitaip sakant – plaukiu pasroviui, atsakomybę pernešdamas vis ne kokiam mokytojui, nekokiai knygai ir išvis galiausiai nusprendžiu, kad anglų kalba yra nesąmonė! Na juk neverta tikėtis didelių raumenukų vien nusipirkus sporto klubo abonementą, tiesa? Teks paplušėti, prakaito palieti, vien pažiūrėti neužteks.

„Tikiuosi per daug arba per mažai“ – abi klaidos vienoje. Kartais gali būti sunku nusistatyti tikslą, bet verta. Jei tikėsiuos per daug, o man eisis lėčiau ir sunkiau, tikriausiai nusivilsiu. Galbūt ne ką mažiau nusivilsiu ir priešingu atveju. Manymas, kad galiu gyventi mokėdamas du laikus, dar niekam nepadėjo išmokti kalbos.

Kartais mokytis trukdo netinkamai pasirinktas būdas, vieta, laikas ar mokytojas. Apie tai, kaip pasirinkti mokytoją ir mokymosi būdus jau esu rašiusi (apie mokytojus, apie mokymosi būdus). Bet svarbiausia, supratus kad kažkas stringa, reikia ieškoti priežasties ir nebijoti jos pašalinti. Nebijokite bandyti, eksperimentuoti. Jei matote, kad eilė metų grupiniuose kursuose nedavė naudos, ieškokite kito kelio.

Ir dar viena, sunkiausiai nugalima klaida – kalbos naudojimo atidėjimas ateičiai. Jei jau pradėjote mokytis, tai maždaug po mėnesio anglų ar kita užsienio kalba turi gyventi jūsų kasdienybėje įvariausiais pavidalais. Kūrybingas mokytojas visada ras būdą, kaip įdiegti mokomą kalbą į jūsų kasdienio gyvenimo programą, nesvarbu kokioje šalyje begyventumėte. Jei manote, kad pradėsite kalbėti tada, kai išmoksite laikus, mokėsite daug žodžių, turėsite nepriekaištingą tarimą, tai žinokite, kad ta diena gali ir neateiti, nes jūs ją vis nukeliate tolyn. Kalbėkite jau šiandien tiek, kiek mokate.

Ir prisiminkite – LEARNING NEVER STOPS!


8 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page