top of page
Writer's pictureVirginija Ros Garcia

Metodas žodžių mokymuisi

Atnaujinta: 2023-04-19

Apie seną, bet populiarų ir šiandien žodžių mokymosi metodą skaitykite šiame įraše.





Pasitvirtina taisyklė, kad nauja, tai yra pamiršta sena. 1970 metais vokietis mokslo žurnalistas Sebastian Leitner išrado metodą, kuris naudojamas ir šiandien.

Originaliai Leitnerio metodas daromas su dėžute, apie jį galite rasti čia.

Mes su mokiniais vietoje dėžutės naudojame paprastas plastikines ar kitokias stiklines. Jų gali būti tiek, kiek norite, 3-5.

Taigi, mano duotus žodžių komplektus, kuriuos paruošiu patogiu formatu susikarpymui, mokiniai susikarpo. Komplektus galite pasidaryti jūs patys. Turėkite daug lapukų, o tada į juos tiesiog rašykite knygoje ar žodyne rastus žodžius, kuriuos norite išmokti. Vietoj lapukų gali būti juostelės arba kortelės, kas kam patogiau, tą ir spausdinasi ar rašosi.

Tada vieną stiklinę imame kiekvienai dienai, galime ant jos tai ir parašyti ar užklijuoti lipduką. Ant stiklinės gali būti parašytas jos numeris arba geriausia ant pirmosios parašyti KIEKVIENA DIENA o ant kitos rašyti tiesiog savaitės dienas, kada kartosite. Joje kaupiasi visi lapukai su naujais žodžiais. Kaip sakome, tai mūsų naujų žodžių gaudyklė. Vienoje pusėje parašytas angliškas žodis su apibūdinimu, kitoje - vertimas. Tada galima naudoti arba žiūrint lietuvišką ir pasakant anglišką žodį, arba atvirkščiai. Visada sunkiau iš lietuviško išversti į anglišką. Dar rekomenduoju žodį pasakius, su juo sugalvoti sakinį ir pasakyt garsiai.

Kai pereisite žodžius iš pirmos stiklinės, tuos, kuriuos žinote, dėkite į sekančią, o tuos, kurių nežinojote, pasidėkite ant stalo ir ištuštinę pirmą stiklinę, juos vėl padėkite ten. Kitą dieną procesą kartokite.

Bet tada jau kartokite abi stiklines ir galite žinomus iš 2 stiklinės, jau dėti į trečią, nes tikėtina, kad juos jau atsiminsite. 2 ir 3 stiklinės žodžius galite kartoti kas dvi dienas, o kasdieninę stiklinę turite kartoti kasdien. Jei iš 2 ar trečios stiklinės po kelių dienų jau kažkurio žodžio nežinote, vėl grąžinkite jį į pirmą stiklinę.

Stiklinių galima turėti ir daugiau, tada kuo didesnis skaičius, tuo labiau kartosis žodžiai intervališkai (ne kasdien, o kas kažkiek dienų, kad užtikrintumėt, kad mokate ir tuos, kur išmokote seniau ir jų nepamirštumėt.) Kai jau jausite, kad tą patį žodį pasakėt daug kartų, galite jį pasidėti kažkur maišelyje ar įmautėje. O kai prisiminsite, tų žinomų žodžių pluoštelį vėl įmaišyti tarp naujų, taip dažnai, kaip jums atrodys reikalinga.

Na ir tikriausiai verta priminti, kad neišmoksta tik tas, kuris nieko nedaro.


22 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page